olympiada

Joma & Olimpijské výbory

ŠPANĚLSKÝ OLYMPIJSKÝ VÝBOR

Více

Joma je výhradním sponzorem a dodavatelem sportovního oblečení pro Španělský olympijský výbor, a to již od roku 2015. V letošním roce Španělský olympijský výbor vynese speciálně vytvořenou kolekci Joma na letních Olympijských hrách v Tokiu.

PORTUGALSKÝ OLYMPIJSKÝ VÝBOR

Více

Nejen Španělsko věří značce Joma. Také Portugalský olympijský výbor se na letošních Olympijských hrách v Tokiu představí v této značce. Portugalský olympijský výbor (COP) je nejuznávanějším orgánem portugalského sportu. Byl založena v roce 1909 a odpovídá za organizaci sportu pro olympijské hry.

MAROCKÝ OLYMPISJKÝ VÝBOR

Více

Ve značce Joma letos uvidíte i Marocký olympijský výbor, který byl založen v roce 1959. Maroko se doposud zúčastnilo 14 letních olympijských her. Za tu dobu země získala celkem 23 medailí: 6 zlatých, 5 stříbrných a 12 bronzových. Všechny (kromě 5 bronzových medailí) byly uděleny v atletice. Mezi známé marocké sportovce reprezentující zemi na OH patří Said Aouita, Nawal Al Motawakil nebo Hicham El Gerrouj.

Joma & Federace

ŠPANĚLSKÁ KRÁLOVSKÁ ATLETICKÁ FEDERACE

Více

Královská španělská atletická federace (RFEA) je nejvyšším řídícím orgánem ve španělské atletice. Organizuje všechny mistrovství konané ve Španělsku. Joma obléká španělské atlety na všechny národní a mezinárodní mistrovství včetně olympijských her.

RUMUNSKÁ FOTBALOVÁ FEDERACE

Více

Rumunská fotbalová federace (FRF) má své sídlo v Bukurešti. Mezi největší úspěchy federace patří čtvrtfinále na mistrovství světa FIFA v roce 1994. Na klubové úrovni je nejúspěšnějším rumunským týmem FCSB, který vyhrál Evropský pohár v roce 1986 a v roce 1987 Superpohár UEFA.

SLOVINSKÁ FEDERACE HÁZENÉ

Více

Do rodiny Joma se přidali také nejlepší házenkáři ze Slovinska, včetně hráčů mužského i ženského týmu, i nižších úrovní. Reprezentují Slovinskou házenkářskou federaci na mezinárodních házenkářských soutěžích pořádaných Mezinárodní házenkářskou federací (IHF) nebo Mezinárodním olympijským výborem (MOV). Jejich dosud největším úspěchem je stříbrná medaile z mistrovství Evropy 2004.

UKRAJINSKÁ FOTBALOVÁ FEDERACE

Více

Ukrajinská fotbalová federace byla založena v roce 1992 a v současnosti je jedním z nejdůležitějších národních týmů bývalého Sovětského svazu.

ITALSKÁ TENISOVÁ FEDERACE

Více

Joma se stala oficiálním technickým sponzorem italské tenisu. Italská tenisová a pádelová federace nosí kolekce speciálně vytvořené pro mužské i ženské národní týmy.

Joma & Tymy

VILLAREAL CF

Více

Villareal CF je španělský fotbalový klub z Villarrealu založený roku 1923. Má přezdívku Žlutá ponorka (tu získal podle skladby Yellow Submarine od liverpoolské kapely The Beatles). Klubové barvy jsou žlutá a modrá. Po jedné sezóně ve druhé lize se tým v roce 2013 vrátil zpět do nejvyšší španělské ligové soutěže.

TSG HOFFENHEIM

Více

TSG Hoffenheim je německý sportovní klub. Založen byl v roce 1899. Od sezóny 2008/09 působí v Bundeslize, německé nejvyšší fotbalové soutěži.

GETAFE CF

Více

Getafe Football Club je španělský profesionální tým se sídlem v Madridu. Byl založena v roce 1946. Po většinu své historie tým soutěžil v nižších ligách země, před několika lety se však týmu podařilo dosáhnout nejvyšší fotbalové ligy a v současnosti je účastníkem nejvyšší španělské soutěže Primera División. Getafe CF se stal již dvakrát vítězem Španělského fotbalového poháru Copa del Rey.

TURÍN FC

Více

Turín FC je italský fotbalový klub. V současnosti hraje v nejvyšší lize sídlící ve městě Turín. Toro (býci), jak se klubu přezdívá, je jedním z nejznámějších klubů v Itálii. Může se chlubit sedmi vítězstvími v nejvyšší lize. Klub vyhrál 5x Italský pohár a zahrál si i finále v poháru UEFA (1992/93).

ATALANTA BC

Více

Atalanta Bergamasca Calcio je italský fotbalový klub. Aktuálně hraje v nejvyšší lize sídlící ve městě Bergamo v regionu Lombardie. Největší dosavadní úspěch klubu bylo vítězství v italském poháru v ročníku 1962/63, když ve finále porazil fotbalový klub FC Turín 3:1.

RSC ANDERLECHT

Více

Royal Sporting Club Anderlecht je belgický fotbalový klub 1. ligy z obce Anderlecht v Bruselu. Byl založeno 27. května 1908. Anderlecht je nejúspěšnější belgický fotbalový klub. Mistrem Belgie se stal již 34x. 2× vyhrál Pohár vítězů pohárů a 1× Pohár UEFA.

Joma & Sportovci

MARIE BOUZKOVÁ

Více

Marie Bouzková je česká profesionální tenistka, vítězka juniorské dvouhry na US Open 2014. V žebříčku WTA je aktuálně na 51. pozici. Bouzková dosud získala na okruhu ITF 13 titulů ve dvouhře a 3 ve čtyřhře. V letošním roce vybojovala krásné 2. místo na tenisovém turnaji Phillip Island Trophy v australském Melbourne.

PABLO CARRENO

Více

Pablo Carenno je španělský profesionální tenista. Aktuálně se nachází na 12. pozici v žebříčku ATP. V roce 2013 se stal hráčem, který dosáhl největšího pokroku, když v žebříčku postoupil o více než 650 míst.